POZNAJMY SIĘ

Nazywam się Daria Michalczyk. Jestem psychologiem i psychoterapeutą.

Słowem wstępu

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: psychologia kliniczna oraz psychologia sądowa). Ukończyłam 2-letnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży.

Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w zakresie Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Szkolenie rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie

W trakcie swojej pracy zawodowej odbywałam staże w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w:

  • Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rodziny w Chorzowie jako psycholog i socjoterapeuta,
  • Studenckiej Kawiarni Możliwości oraz serwisie studenckim Więc Jestem na Uniwersytecie Śląskim jako trener warsztatu, redaktor działu psychologicznego,
  • Śląskim Centrum Profilaktyki i Psychoterapii jako trener warsztatu zajęć psychoedukacyjnych,
  • Ośrodku Terapii i Psychoedukacji KOMPAS w Będzinie jako psycholog i psychoterapeuta grupowy,
  • ZCO, Szpitalu im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej jako psycholog (oddział neurologii/ rehabilitacji neurologicznej/ pediatrii).

Obecnie zawodowo

Aktualnie pracuję jako psycholog w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz w ramach Ośrodka Wczesnej Interwencji. Poszerzam swoją wiedzę biorąc czynny udział w szkoleniach i konferencjach. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży w nurcie psychodynamicznym. W swojej praktyce zawodowej kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty PTPPd. Swoją pracę terapeutyczną systematycznie superwizuję w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Moje zainteresowania zawodowe skupione są wokół zagadnień neuropsychologii klinicznej (głównie w zakresie dysfunkcji procesów poznawczych w neurochirurgii dziecięcej), psychologii rozwoju dzieci i młodzieży, terapii psychodynamicznej, antropologii i psychologii kosmicznej.

Obok psychoterapii i pracy zawodowej upowszechniam wiedzę psychologiczną poprzez publikacje naukowe i psychoedukacjne. Jestem autorką tekstów działu: Jestem Wśród Ludzi w Studenckim Serwisie Rozwoju „Więc Jestem”. Prowadzę także bloga, na łamach którego dzielę się swoim doświadczeniem psychologicznym i psychoterapeutycznym w zakresie różnych problemów.

Daria Michalczyk

Nie zwlekaj, umów się na konsultację już teraz!